HAKKIMIZDA

İbn-i Sina Okulları

İbn-i Sina Okulları belirlediği vizyon ve misyon doğrultusunda gençlerin mesleki ve eğitsel donanımlarını en üst seviyeye taşıma ilkesiyle yola çıkmıştır.

2013-2014 Eğitim – öğretim yılında Anadolu Sağlık Meslek lisesi olarak eğitim – öğretim hayatına başlayan İbn-i Sina Okullarında eğitim almak her genç için farklı bir ayrıcalıktır.

2014-2015 Eğitim öğretim yılında İbn-i Sina Okulları bünyesine 2 lise daha eklenmiştir. İbn-i Sina Anadolu Lisesi Üniversite hazırlığında öncü konumdaki bir okuldur. Anadolu meslek lisesi ise bölümleri itibariyle Türkiye’de ilklerin okulu konumundadır. İtfaiyecilik ve yangın güvenliği ve Tasarım Teknolojileri / Endüstriyel Ürünler Tasarımı  bölümleri gençlerin doğrudan mesleğe yönelmeleri anlamında uzun araştırmalar sonucunda belirlenmiş meslek lisesi bölümleridir.  İbn-i Sina Okulları Son derece modern kampüsü , nezih ortamı, uygun fiziksel koşulları ve eğitsel özellikleriyle yarınlara çok boyutlu her açıdan eğitilmiş bireyler yetiştirmek istemektedir.

 

2018/2019 Eğitim Öğretim yılından itibaren eğitime başlayan Tasarım Teknolojileri Alanı Endüstriyel Ürünler Tasarımı bölümünde eğitim ücretsizdir. Bu bölüme gelen öğrenciler hem meslek eğitimi alırken hem de üniversite hazırlıkları yapılmaktadır. 

 

2013- 2014 Eğitim öğretim yılında başlayan eğitim yolculuğumuz her geçen gün büyüyerek devam edecektir.