İbni Sina Okulları Yayın ve İletişim Kulübünden Medya Grubu Ziyareti

 

İbni Sina Okulları Yayın ve İletişim Kulübünden Medya Grubu Ziyareti

 

İbni Sina Okulları Yayın ve İletişim Kulübü Kulüp Koordinatörü Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni Duygu Yıldırım’ın öncülüğünde Selam Medya Grubunu ziyaret etti. Grup bünyesinde yayın yapan Vuslat Tv , Vuslat gazetesi ve radyoyu yerinde ziyaret eden kulüp öğrencileri yayın ve iletişime dair önemli detaylar öğrenirken etkinlik medya grubunun gazete , internet sitesi ve televizyonunda da haber oldu. İşte o Haberler :

 

Öğrencilerden Vuslat tv’ye ziyaret Liseli gençler Vuslat TV ve Vuslat Gazetesini ziyaret etti. Bir nebze de olsa hayallerinde ki meslek alanını görmek isteyen öğrenciler, çalışanlardan bilgi aldı.

“MERAKIMIZI GİDERDİK” Ziyaret sırasında konuşan öğrenciler, ziyaretten dolayı mutluluk duyduklarını söyledi. Öğrencilerden Dilşat Yılmaz, “Zaten daha önceden merakımız vardı yayın ve iletişim kulübü olarak geldik gezdik gördük haber merkezini ve reklam merkezini zaten televizyondan görüyorduk bu programlar nerede çekiliyor nasıl yapılıyor merak ediyorduk.  Bunun için fırsat verildi ileride de istersek bu mesleği seçebiliriz çünkü ilgimizi çekti teşekkür ediyoruz” dedi.

“MERAK EDİYORDUK GÖRDÜK” Merak ettiklerini görüp öğrendiklerini belirten öğrencilerden Suna Fadime Salık, “Merak ediyorduk burayı geldik gördük. Nasıl aletler olduklarını kameraların nasıl aletler olduklarını, rejiyi anlattınız. En çok stüdyoyu merak etmiştim televizyonda gördüğümüz daha farklı burada gelip gördüğümüz daha farklı bizi getirdiği için hocamıza bizleri gezdirdiğiniz için sizlere teşekkür ederiz” şeklinde konuştu

“VUSLAT TV SAYESİNDE ÖĞRENDİK” Öğretmenlerine teşekkür eden Tolga Gözcü, “Kanalı çok merak ediyorduk bir program nasıl oluyor diye Vuslat TV sayesinde bunu öğrenmiş olduk Meslek olarak tercih ederim. Okulumuza hocamıza ve sizlere çok teşekkür ediyoruz” İfadelerini kullandı.

“BU MESLEĞE HAKİMİM” Öğrenciler ile birlikte Selam Medyayı ziyaret eden Türk Dil ve Edebiyatı öğretmeni Duygu Yıldırım “Geldiğime çok mutlu oldum çok uzun yıllar olmuştu daha önce bende bu bölümü okumuştum iki sene kadar televizyonda çalışmıştım. Hem program yapmıştım hem haber sunmuştum içeriğine hakimim okulumuza ve kurucumuz Süleyman Bakırcı ya, Müdürümüz Cengizhan kaya ve sizlere çok teşekkür ediyoruz. Bize böyle bir fırsat verdiniz öğrencilerimiz ile haber merkezini gezdik, stüdyolara baktın en azından camın arkasını görme fırsatımız oldu öğrencilerimizde böyle bir imkan sunulduğu için onlar adına da çok teşekkür ediyorum sizlere öğrencilerime bu işi gerçekten yapabilmek için büyük bir istek gerekiyor. Bence o isteği yüreğinizde, kendinizde hissediyorsanız çok keyif alabileceğimiz bir meslek olarak değerlendiriyorum çünkü kendim zamanında yaptım çok keyif aldım hala da özlüyorum sizlere teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Haberin Linki : http://www.vuslathaber.com/malatya/ogrencilerden-vuslat-tvye-ziyaret-h37041.html

 

 

 

 

 

 

 

You may also like...